Миколай Євстафійович Микула Осташкович Немирицький Невмержицький b. < 1470

Из пројекта Родовид

Особа:894023
Рођени род Невмержицькі
Пол мушки
Цело име (рођено) Миколай Євстафійович Микула Осташкович Немирицький Невмержицький
Родитељи

Євстафій Немирич Немирович [Немировичі]

Догађаји

< 1470 Рођење: Велике князівство Литовське

Напомена

Перша письмова згадка про рід Невмержицьких зафіксована в Руській (Волинській) метриці 30 квітня 1474 року, коли Київський воєвода Мартин Гаштольд виніс рішення на користь Микули Осташковича Немирицького на володіння землею Немирицькою, яку отримав предок його Немиря за часів правління Великого князя Литовського Вітовта. Велика ймовірність, що Немиря отримав свої землі за участь у Грюнвальдській битві.

Претендував на володіння землею Немирицькою київський земянин Лазар Скобейкович, яку він також називав своєю вотчиною. Можливо, він мав якийсь стосунок до цієї землі.

Рід Невмержицьких у регесті документів Коронної канцелярії для українських земель Руською (Волинською) метрикою згадується понад 30 разів. Документи щодо роду Невмержицьких в оригіналі зберігаються в Литовській метриці в Російському державному архіві древніх актів м. Москва. Фільмокопії Литовської метрики є в історичних архівах Києва й Мінська.

Головна справа в трьох великих томах родовідної та дворянського походження роду Невмержицьких зберігається в Житомирському історичному архіві. У справі зберігаються оригінальні папери королів Сигізмунда III від 1603 року, Яна Казимира від 1650 року та багато інших старовинних документів, які охоплюють історію роду від 1474 року по 1900 рік.

Я видав родословну книгу роду Невмержицьких під назвою «Історія древнього дворянського роду. Невмержицькі», яка містить копії головних старовинних архівних документів, обсягом понад 500 сторінок.

Протягом багатьох років мене цікавило походження Немирі: за що він отримав землю, з якого роду-племені походить. В Україні є наукові роботи вітчизняних істориків про рід Немиричів, але жодна з них не дає відповіді про походження Немирі й визначення його родової землі.

Хто шукає, той знаходить. Дані про Немирю були знайдені завдяки зусиллям дослідника, історика Івана Сергійовича Левковського, який душею й серцем любить свій край і його історію.


Од прародитеља до унучад

Джерельна довідка за населеним пунктом
Остали језици