Данило Глебович Пироцкий
Из пројекта Родовид
Рођени род | Пироцкие |
Пол | мушки |
Цело име (рођено) | Данило Глебович Пироцкий |
Родитељи |
Догађаји
Рођење једног детета: ♂ Михайло Данилович Данич Піроцький [Піроцькі]
Рођење једног детета: ♂ Мануїл Данилович Данич Піроцький [Піроцькі]
Рођење једног детета: ♂ Григорий Данилович Репчич-Пироцкий [Репчич-Пироцкие]
Рођење једног детета: ♂ Дем'ян Данилович Данич Піроцький [Піроцькі]
Рођење једног детета: ♂ Кіндратій Данилович Данич Піроцький [Піроцькі]
Рођење једног детета: ♂ Василь Данилович Данич Пироцкий [Пироцкие]
Рођење једног детета: ♂ Олексій Данилович Данич Піроцький [Піроцькі]
Фамилијарно стање: шляхтич Любецький згадан 1595 року
Напомена
Один iз найдавнiших родiв любецької шляхти. Були нобiлiтованi за часiв О.Гаштольда, який серед iнших маєтностей закрiпив за ними с.Буянки1. На думку О.Лазаревського роди Глiбовичiв, Данiчiв i Репчичiв походять вiд єдиного роду Пiроцьких2. У 1571 р. Даничi пiдтвердили за собою свої маєтностi. Зберiгся витяг з "головних трибунальских консервант" Брацлавського воєводства, датований 17 липня 1630 р. Даничi записали до трибунальских книг привiлей "на пергамине писаний, с печатью привисистою коронною", наданий 13 березня 1571 р. Сигізмундом П Августом зем'янам любецьким Данилу Глiбовичу Піроцькому, Леску, Кiндрату i Дем'яну Даничам (з братами) на "добра Пероцкие", ставок Турисч (Скурищ) i дуброву Чарничин. За Данилом Глiбовичем Пироцьким окремо закрiплювались Творичовський острiв та Кривицi. Усi вони названi "дедичами" i "отчичами" Пероцького грунту. З цiєї землi вони несли "службу господарскую военную земскую, яко и иншие земляне Любецкие, а наших некоторых повиностей i работ полнити неповинни."
Пероцька земля складалась на той час з Борок, Горська, Плоського лiсу i Творичовського бору3. У 1585 р. Пироцькi та Даничi пiдтверджують своє право на володiння Рiпками привiлеєм Сигізмунда Ш.4 Пероцька земля була одним з найстарiших пожалувань. О.Яблоновський вважав, що вона була пожалувана Сигізмундом П Репчичам (або Рибчицям) i Даничам (Піроцьким). Вже пiсля цього (1571 р.) тут виникають с.Рiпки та с.Даничi. Але ще до них бере початок с.Пероцьке, яке у 1628 р. мало 8 городiв.5 У 1607 р. Пiроцьки беруть позику на чотири роки у Миколи Бакуринського пiд заставу Рiпок. У 1609 р., перебуваючi у вiйськовому походi пiд Смоленськом, вони продають свої землi Миколi Бакуринському.6 1634 р. Владислав IУ пiдтвердив право власностi на Пероцьку землю Кiндрату Даничу, Iвану Максименку, Василю i Михайлу Даничевим, Зеньку Грiшковичу (Гришичу) Рiпчичам, Масютi Лаврiнову-Злобiну, нащадкам Єгора Данича.7 22 листопада 1642 р. Даничi разом з Масловичами отримали привiлей Владислава IУ на Щуковщизну. У документi згадуються любецькi зем'яни Данило i Яцко Самойловичi Даничi. З цiєї землi вони вiдбували "службу земскую, конную i военную...вечными часы должны."8 У 1644 р. любецькі шляхтичі Бокевичi-Щуковськi i Масловичi-Щуковськi скаржаться на Мануйла Данича, який намагався захопити частину Щуковщизни. Справа була вирiшена на користь позивачiв. Ще одним посесором Щуковського грунту був названий Василь Данич.9 У 1647 р. Ганна Миколаївна Піроцька стала дружиною Павла Миколайовича Бакуринського.10
Під час вiйнi ця родина розкололась. Частина взяла активну участь у вiйнi на боцi повсталих, частина втекла на Правобережжя. У 1671 р. зустрічається у Володимирi на Волинi Марко Данич.
Од прародитеља до унучад