Степан Иванович Аксак б. ~ 1590 д. 1664 - Десцендантс (Инвенторy)

Из пројекта Родовид

Особа:572171
Генератион оф а ларге трее такес а лот оф ресоурцес оф оур wеб сервер. Анонyмоус усерс цан онлy сее 7 генератионс оф анцесторс анд 7 - оф десцендантс он тхе фулл трее то децреасе сервер лоадинг бy сеарцх енгинес. Иф yоу wисх то сее а фулл трее wитхоут регистратион, адд теxт ?схоwфуллтрее=yес дирецтлy то тхе енд оф УРЛ оф тхис паге. Плеасе, дон'т усе дирецт линк то а фулл трее анywхере елсе.
11/1 <?+?> Степан Иванович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1590, Речь Посполитая
Свадба: <1> София Иосифовна Ложчанка Ложка (Аксак) [Ложки] b. ~ 1590
Свадба: <2> Катерина Чолганська (Аксак) [Чолганські] b. ~ 1620
Смрт: 1664, Речь Посполитая
В 1640 г. по инициативе Стефана Аксака было начато строительство Николаевского костела, для возведения которого был разобран Вышгородский Борисоглебский храм 1075 года. Костел был выдержан в стиле готической архитектуры, трехапсидный, содержащий вытянутый гранчатый алтарь. В настоящее время на службах во вновь отстроенном сто лет назад костеле бывает множество людей неукраинской национальности, поскольку служба ведется на пяти языках - украинском, польском, итальянском, испанском и английском.

судья земский киевск. {Половцов}

.. храм домініканців на ринку...— Ченці домініканського ордену з'явилися у Києві як місіонери 1216 р.; закладення домініканського костьолу і монастиря в ім'я Діви Марії (над Дніпром на Оболоні) датується 1288 р. і пов'язується з іменем місіонера'Яцька Одровонжа. Спалений під час татарського набігу 1482 р.; швидко відновлений як дерев'яний не на старому місці, а поблизу Житнього торгу під замком (суч. вул. Лівера) і посвячений в ім'я Св. Миколая. Як діючий, згадується уже 1495 р. (Описание КСС. — Прил., с. 18). Кам'яна будівля, згадана Бопланом, споруджена на цьому ж місці між 1618 і 1640 рр. на кошт київського земського судді Стефана Аксака, першого католика в старовинному роді київських зем'ян Аксаків. Після Визвольної війни 1648—1654 рр. припинив діяти; наприкінці XVII ст. перетворений на православну церкву Св. Петра і'Павла.

Аксаки́ — українські шляхтичі, які займали високі урядові посади в Київ. та Волин. воєводствах 16—17 ст.: 1) Казімір — скарбник київський; 2) Марко — войський київський; 3) Михайло — підстолій київський, був одним з керівників шляхетського ополчення Київського воєводства, сформованого для придушення селянсько-козацького повстання; 4) Стефан — суддя земський київський; 5) Ян — стольник київський, посол до сейму 1654; 6) Степан — остерський староста, власник Остра і великих зем. маєтків на Остерщині. Останній виступав проти козаків і міщан, які відстоювали свої права. Він вороже ставився до сел.-козацького повстання (1637), яке очолили Мурко і Носко, і до визвольної війни 1648—54. Боячись народного гніву, втік з України.

Тим часом, ше за життя Аксака, як Михайло Радзимінський, так і Єжи Рожновський відійшли у інший світ; на їх місці вели далі його справу Ян Радзимінський (син помс-рлого Михайла) і виступаючі в правах померлого теж Єжи Рожновського, з дочками його одружені: Михайло Хмара Міляновський, Марцінкевич і Нєкрашевич. Справа так довго тягнулась, нарешті в 1629 г. декретом сейму була вирішена на користь Яна Радзимінсько^о: віддати йому Гуляники вирішено. Що стосується справи спадкоємців Єжи Рожновського, то тим же декретом вимоги їхні були визнані несправедливими і назавжди були відхилені, оскільки виявилось, що той Єжи Рожновський був самозванцем. Шлях цього псевдокнязя’ Рожновського був наступний. Мав то бути боярин острозький зі села Рожнів і, як вірнопідданий, слуга старости острозького Ратомського, викравши у нього ж документи, в яких засвідчувалось, що Рожни і інші маєтки належали колись князям Рожновським, втік з ними і, видавши себе зз> потомка Рожновсь-ких, -виступив з претензіями на їх маєтки, як: Гуляники, Рожнів і інші. ‘ Ян Радзимінський недовго володів Гуляниками, тобто Мото-вилівкою, рік після виграшу справи продав їх Стефанові Аксакові, судді київського земства за певну готівку, 50000 золотих, рахуючи кожен«золотий по ЗО грошів. Але не тільки справу Гуляник вдалося Стефанові Аксакові полагодити мирно: батько залишив йому і другу справу із Захаріяшем Єловицьким за Світильнів і Рожни; вдова Єло-вицького віддала ті маєтки Аксакові, зупинивши виплату. За традицією, Стефан Аксак ніби в молоді роки перебував на Низі, і там, навіть, був кошовим. Перспектива, яка відкривалась для його військових зацікавлень, привела його туди.

В,1630 р. він зробив поділ з братом Михайлом: сам взяв Гуля-ники і Св і тильн і б з селом Рудньою над Трубчем; а Михайлові залишились: старе село Рожни з двором і слободою, з містечком Рожни над р. Десною, замок і місто Судилків, Білокриниця Березна, Лон-чична і Красноеілка. «Кожний, як йшлося в кінці того поділу, з потомками і нащадками своїми повинні користуватись тими маєтками, на слободі заселити людей, осаджуючи за бажанням і своєю волею». Стефан Аксак спочатку оженився з Софією Ложчанкою і мав з нею синів Яна і Габрієля, але коли вона померла, то оженився з Катериною Чолганською. Шлюбний обряд відбувся у батьків Чолганських в Хульовпян на Волині. Шлюб давав о.Павло Міровський.

Відомий є панегірик того ж о. Міровського, видрукуваний під назвою «5рй**Ишц, сіішГ, Тущ, мшимо се&е на рапсмw ®*ш-

нку, як то колись тогочасні панегірики довільно поводились з родовими знаками-руськими печатками. Первісний печатний знак Ак-саків щодо Форми мало відрізнявся і був подібний до гербу Ощевсь-ких, (об. у Окольського);, тобто, зображав два трикутники один під другим, кінцями доторкуючись між собою, із стрілою, пробитою в середині. Герб той нагадував скандинавське руно Тип’. Тим часом, з власної ініціативи о, Міровський намалював в цьому гербі Аксаків, відомого вже добре від Кояловича (в його рукописі про герби литовські), не два триангули (трикутники), але два серця, одне під одним, пробиті стрілою, і звідти наступне за ним вже, як за пані матір’ю, Окольський і Несєцький той герб так змінений представили, тільки не два серця, але одне, пробите стрілою. Стефан Аксак. вдруге оженившись, будучи старостою острозьким і бобровьицьким на Задніпров’ї, мав там також свої маєтки, вибрав собі за постійне місце Гуляники або Мотовилівку.

Він збудував католицьку каплицю на замку, в якій капеланом був о. Беллім. В 1637 р. мотовилівські маєтки через докупівлю від двох братів Івана і Федора Кіриковичів Солтанів міст Солтащвки і Соловіївки (сьогодні м. Солтанівки) над р. Стугною, Данилівни над р.Бобрицею, Забожа і Княжич над Ірпінем отримали.незвичайний приріст. Всі ті закуплені маєтки коштували СтеФанові Аксакові 24000 золотих, Але в 1637 р. почались козацькі бунти. Безпорядки, які розпалювали Мурко і Носко, охопили і задніпровські маєтки Стефана Аксака і Адама Кісіля, з яких «ті панове, хоча дуже багаті, остерігаючись за своє життя, — каже Окольський, мусіли втікати не гостинцем власним, бо краще додає т?ой, — ликове здоров’я,-. ніж шовкова смерть». (тирр Иб>)).

В МотОвилівці, однак, було тихо і звідти, під час бунту в Остраниці, СтеФан Аксак вислав проти збунтованих козаків 120 коней під керівництвом Висоцького, який, з’єднавшись з людьми єпископа Со-коловоького з Фастова, під командуванням ротмістра Побятинського під Диміром купу свавільних козаків Пожарського розгромили і знищили. (Контyнуацја іі5Фі),

В 1644 р. Стефан Аксак до батькових спадкових маєтків докуповує ще від брата Михайла на Задніпро’ї Рожни, Здимірку і Богдані вку за 30000, і в цьому ж році набожний борець за віру будує на власні кошти костел св. Миколая о.домініканів в Києві на Подолі, , сьогодні то церква при Петропавлівському монастирі.

У 1608-1613рр. Ян Аксак будує в Мотовилівці для оборони від татар містечко, а у 1630-1649рр. Мотовилівкою править Стефан Аксак (син Яна), який в юнацтві служив сотником у гетьмана Сагайдачного і ходив з ним на Москву та Хотин проти турків.

2

21/2 <1+1> Габриэль Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1620, Речь Посполитая
Смрт: 1655, Речь Посполитая
Стефан Аксак спочатку оженився з Софією Ложчанкою і мав з нею синів Яна і Габрієля, але коли вона померла, то оженився з Катериною Чолганською. Шлюбний обряд відбувся у батьків Чолганських в Хульовпян на Волині. Шлюб давав о.Павло Міровський.

Хенрyк Сиенкиеwицз w Трyлогии умиеśциł цаłą гамę постаци сзлацхецкицх. Једнą з ницх бył Габриел Аксак, ктóрy w Огнием и миецзем окреśлонy зостаł мианем лwие пацхолę. Згинął подцзас генералнего сзтурму Збараżа 13 липца 1649 року, з рęки пуłкоwника козацкиего Бурłаја, ктóрего з колеи на тамтен śwиат wyпраwиł имћ пан Загłоба. Лосy праwдзиwего Аксака бyły једнак одмиенне.

Родзина Аксакów господарзyłа w wојеwóдзтwие кијоwским, колонизоwаłа пусткоwиа и закłадаłа wсие. Габриел wраз з братем Јанем зостали скрзywдзени ојцоwским тестаментем. Стефан Аксак wиęксзоśћ родзиннего мајąтку прзеписаł другиеј żоние и дзиециом з тегоż маłżеńстwа. Росзцзениа дwóцх најстарсзyцх сyнów попарł ицх стрyј, подстоли кијоwски Мицхаł. Разем зацзęли доцходзић спраwиедлиwоśци најеżдżајąц посиадłоśци ојца. Ефект оказаł сиę одwротнy од замиерзонего – Стефан ние тyлко ние записаł им налеżнеј цзęśци ојцоwизнy, але и wyдзиедзицзył ицх.

W иннy спосóб од поwиеśциоwеј прзебиегаłа рówниеż кариера wојскоwа Габриела. W 1648 року бył w Wарсзаwие, гдзие wзиął удзиаł w елекцји Јана Казимиерза. Wраз з братем прзебywаł w Збараżу w поłоwие 1649 року. Настęпние застęпоwаł стрyја на станоwиску поруцзника и доwодзиł кwарцианą цхорąгwиą панцернą. Од 1652 року прзеwодзиł јуż włаснеј цхорąгwи. Згинął трзy лата пóźниеј. Ние wиадомо докłадние, цзy полегł w wалкацх з Козаками цзy зе Сзwедами. Мниеј wиęцеј w тyм самyм цзасие на полу битwy згинął јего старсзy брат.

32/2 <1+1> Ян Степанович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1620, Київське воєводство, Корона Польська, Річ Посполита
Смрт: Корона Польська, Річ Посполита
Стефан Аксак спочатку оженився з Софією Ложчанкою і мав з нею синів Яна і Габрієля, але коли вона померла, то оженився з Катериною Чолганською. Шлюбний обряд відбувся у батьків Чолганських в Хульовпян на Волині. Шлюб давав о.Павло Міровський.
43/2 <1+2> Степанович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1650
54/2 <1+2> Степанович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1670

3

61/3 <4> Казимир Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1670, Речь Посполитая
Професија : изм 1698 и 1704, Киев, Речь Посполитая, скарбник
Казимир Аксак - скарбник київський

4

71/4 <6+?> Мартын Казимирович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1690, Речь Посполитая
Професија : Житомир, Речь Посполитая, стольник
Свадба: <3> Екатерина Станиславовна Попель (Тарновская, Аксак, Ланцкронская) [Попели] b. ~ 1696 d. изм 1752 и 1755
Марцјан Аксак, столник żyтомиерски (1720) (с.Казимиерза А. и Констанцји Цзоіхасскиеј).

5

101/5 <7+3> Кунегунда Мартинович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1720
82/5 <7+3> Иван Маркиянович Аксак [Аксаки]
Рођење: ~ 1730, Речь Посполитая
Професија : Рава Мазовецкая, староста
Свадба: <4> Марианна Юзефа Вессель (Аксак, Илинская) [Вессели]
староста раwицки
93/5 <7+3> Габріель Маркіянович Аксак [Аксаки]

6

121/6 <10+?> Ігнацій Дембінський [Дембінські]
Рођење: 1753, Краків, Корона Польська, Річ Посполита
Свадба: <6> Маріанна Мошинська (Дембінська Гербу Нечуя) [Мошинські] d. 1829
Смрт: 1799, Краків, Корона Польська, Річ Посполита
112/6 <8+4> Каетан Иванович Аксак [Аксаки]
Рођење: 1763, Речь Посполитая
посеł wоłyńски, цзłонек Сејму Wиелкиего (1788 - 1790)
133/6 <10+?> Antoni Dembiński [Dembińscy]

7

151/7 <12+6> Леона Елеонора Дембінська (Вєлопольська) [Дембінські]
Рођење: 1781, Річ Посполита
Свадба: <7> Józef Stanisław Wielopolski [Wielopolscy] b. 1777 d. 13 април 1816
Смрт: 1824, Царство Польське, Російська імперія
142/7 <12+6> Людвиг Дембинский [Дембинские]
Рођење: 1785
Свадба: <8> Amelia Dębińska (Dembińska) [Dębińscy]
Смрт: 1835, Краков
włаśцициел дóбр Гóра w поwиецие миецхоwским (посаг żонy), Полицхно, посеł скалбмиерски на сејмy 1820-28 р, офицер wојска полскиего
163/7 <12+6> Henryk Dembiński [Dembińscy]
Рођење: 16 јануар 1791, Strzałków
Смрт: 13 јун 1864, Paryż
Хенрyк Дембиńски, хербу Ниецзуја (ур. 16 стyцзниа 1791 w Стрзаłкоwие коłо Стопницy – зм. 13 цзерwца 1864 w Парyżу) – полски генераł, а такżе подрóżник и инżyниер. Сyн Игнацего Дембиńскиего – посłа на Сејм Цзтеролетни и Марианнy з Мосзyńскицх Дембиńскиеј – цóрки храбиów Мосзyńскицх, гранд-метрów саскиего дwору.

Посłанy до wојскоwеј сзкоły инżyниерскиеј w Wиедниу. W 1809 ние прзyјął стопниа офицерскиего w армии аустрyјацкиеј и зациąгнął сиę јако сзерегоwиец до армии Ксиęстwа Wарсзаwскиего. W 1812 аwансоwанy на поруцзника, а потем w тракцие битwy под Смолеńскием на стопиеń капитана. Бył посłем на Сејм Крóлестwа Полскиего w року 1825. Браł удзиаł w поwстаниу листопадоwyм, гдзие wyрóżниł сиę зwłасзцза w wyпраwие на Литwę. W сиерпниу 1831 зостаł мианоwанy генераłем дywизји и прзез крóтки цзас пеłниł функцјę wодза нацзелнего. Губернатор wојскоwy Wарсзаwy од 9 сиерпниа до 12 сиерпниа 1831. Браł такżе удзиаł w битwацх под Дęбем Wиелким и Остроłęкą. По закоńцзениу поwстаниа wyемигроwаł до Францји, гдзие бył зwиąзанy з обозем А. Ј. Цзарторyскиего. Цзłонек włадз Зwиąзку Једноśци Народоwеј. W поwстаниу węгиерским w 1849 року доwодзиł węгиерскą Армиą Пółноцнą. Настęпние поwоłанy на станоwиско сзефа сзтабу нацзелнего и wодза нацзелнего армии węгиерскиеј. Пониеwаż јего кандyдатура wзбудзаłа заздроśћ wśрóд ниектóрyцх węгиерскицх прзywóдцów (сзцзегóлние Артúра Гöргеyа), з функцји теј зрезyгноwаł по ниепоwодзениу под Кáполнą. По колејнеј клęсце армии węгиерскиеј под Темесзwарем и резyгнацји Лајоса Коссутха wyјецхаł до Турцји.

Поцхоwанy на цментарзу w Монтморенцy.

8

181/8 <15+7> Aleksander Ignacy Wielopolski [Wielopolscy]
Рођење: 13 март 1803, Sędziejowice, województwo świętokrzyskie
Титуле : hrabia
Свадба: <9> Teresa Potocka (Wielopolska) [Potoccy] b. 1812 d. 1831
Свадба: <10> Павліна Аполонія Потоцька (Вєлопольська) [Потоцькі] b. 1813 d. 1895
Смрт: 30 децембар 1877, Drezno

Александер Wиелополски хербу Старyкоń (ур. 13 марца 1803 w Сęдзиејоwицацх, зм. 30 грудниа 1877 w Дреźние) – полски политyк, храбиа, марграбиа Гонзага-Мyсзкоwски, XИИИ ордyнат пиńцзоwски.

...

Рóд тен ма и килка полскицх епизодów. Ок. 1597 р. ксиążę Wинцентy I адоптоwаł до сwего роду полскиего сзлацхцица Зyгмунта Мyсзкоwскиего wраз з јего братем Пиотрем. Од папиеżа брациа узyскали тyтуł марграбиów на Мироwие. Тyтуł wраз з назwискием одзиедзицзyли Wиелополсцy з Пиескоwеј Скаły. Марграбиа Александер Wиелополски знанy јест з тего, żе прзyцзyниł сиę до wyбуцху поwстаниа стyцзниоwего w 1863 р. Јего пеłне назwиско брзмиаłо: храбиа Wиелополски марграбиа Гонзага-Мyсзкоwски.

172/8 <14+8> Juliusz (Julian) Dembiński [Dembińscy]
Рођење: 1831
Свадба: <11> Helena Wodzicka (Dembińska) [Wodziccy] b. 1841 d. 1869
Смрт: 1887