А.ф. Гойко

Из пројекта Родовид

Особа:970411
Рођени род Гойки
Пол женски
Цело име (рођено) А.ф. Гойко

Догађаји

Рођење: Вишеньки, Бориспільський район, Київська область, УРСР, СРСР

Напомена

У 1942 р. вчителі, які працювали в школі до війни, залишили с. Вишеньки і роз'їхалися по своїх родичах. Не було куди їхати тільки А. Ф. Гойко, чоловік якої був офіцером у Червоній Армії. У перші дні окупації вона разом зі свекрухою та сусідами переховувала солдатів, які потрапили в оточення, передавала їм одяг і харчі, рятуючи від смерті. Учителька В. А. Гурська переховувала в себе в'язнів Дарницького концтабору.

Бориспільський РВНО укомплектовує школу вчителями і призначає директора. Почало налагоджуватися мирне життя. Учні і вчителі беруть участь у відбудові колгоспів, працюють на ланах, на фермі, випускають газети, допомагають фронту. Так, учителька А. Ф. Гойко разом з піонерами зібрала для фронту 18 тис. крб, 70 гусей, 50 качок, 120 курей. Було організовано посадку лісу, який знищили фашисти.

У 1960-х роках у країні розгортається рух «червоних слідопитів». У Вишенській школі пошукову роботу очолює вчителька, вдова учасника Великої Вітчизняної війни А. Ф. Гойко. Разом зі школярами вона склала списки жителів с. Вишеньки, які загинули в роки війни, і на кожному будинку, де проживали сім'і загиблих, встановили червоні зірочки, налагодили тісні контакти з воїнами 136-ої стрілецької дивізії, що визволяла село, вели пошуки воїнів-односельців, котрі безвісти зникли, їздили в Сталінград, Харків та інші місця запеклих боїв, де залишали землю з батьківщини полеглих солдатів. Вишенська земля є в Кургані Безсмертя, розташованому в Києві. За пошукову роботу А. Ф. Гойко та червоні слідопити Вишенської школи нагороджені грамотами Міністерства оборони.


Од прародитеља до унучад

 
== 1 ==
А.ф. Гойко
Рођење: Вишеньки, Бориспільський район, Київська область, УРСР, СРСР
== 1 ==

Остали језици