Гриффон б. ~ 726 д. 752

Из пројекта Родовид

Особа:408516
Рођени род Царолингиен
Пол мушки
Цело име (рођено) Гриффон
Родитељи

{{{Персон:28953}}}

{{{Персон:43816}}}

Вики-страница wикипедиа:фр:Гриффон (царолингиен)
[1]

Догађаји

~ 726 Рођење:

октобар 741 Други догађај: Се рéволта цонтре сес фрèрес апрèс ла морт де сон пèре [2]

од октобар 741 Други догађај: Лаон (02), с'емпара де ла фортерессе де Лаон, оу ил фут ассиéгé ет прис[2]

747 Други догађај: сон фрèре Пепин ле фит сортир де присон ен л'ан 747 ет луи донна плусиеурс фиефс ет цомтéс[2]

748 Други догађај: Саxе, С'енфуит ен Саxе [2]

од 749 Титуле : Бавиèре, Дуц де Бавиèре,[2]0749

> 749 Титуле : Цомте ду Манс

749 Други догађај: Бавиèре, Алла ен Бавиèре ет цхасса Тассиллон ет се фит дуц[2]

749 Други догађај: Франце, Поурсуивис пар сон фрèре Пепин, ил фут прис ет емменé ен Франце, оù ил луи донна ла вилле ду Манс ет доусе цомтé ен Неустрие [2]

изм 749 и 752 Други догађај: Се дéробе поур ла троисèме фоис ет алла деверс Гаисре, дуц д'Аqуитаине; ет пасса лес Алпес поур аллер троувер Астулфе, Рои дес Ломбардс[2]

750проц Титуле : Цомте де Парис

752 Смрт: Саинт-Јеан-де-Мауриенне (73), Фут прис данс ла валлéе де Мауриенне, ет туé [2]

Напомена

Шаблон:Wхатлинксхере

Извори

  1. http://fmg.ac/Projects/MedLands/FRANKSMaiordomi.htm#_Toc184117352 -
  2. 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 2,6 2,7 2,8 Шаблон:Анселме Цаилле

Од прародитеља до унучад

!-- ТРЕЕ_ИН_ПЕРСОН_ПАГЕ --

Джерельна довідка за населеним пунктом
Остали језици