Сwедер ван Wисцх б. 1161 д. 1207

Из пројекта Родовид

Особа:373896
Рођени род Wисцх
Пол мушки
Цело име (рођено) Сwедер ван Wисцх
Родитељи

{{{Персон:373897}}}

Догађаји

1161 Рођење:

Рођење једног детета: {{{Персон:1174770}}}

1193 Рођење једног детета: {{{Персон:373895}}}

1207 Смрт:

Напомена

Хеер ван Wисцх 1179-1207. Де могелијке зонен ван Степханус I зијн Сwедер (Суетерус) ен Беренд. Зиј зијн, евеналс андере гроте херен уит де омгевинг, бетроккен биј де стицхтинг ван хет клоостер Бетлехем биј Гаандерен. Хиербиј треден зиј ниет оп алс херен ван Wисцх, маар алс маркегенотен ин Доетинцхем. Беренд ис wаарсцхијнлијк де оудсте ван де тwее броерс, маар на 1180 wордт ниетс меер ван хем верномен, зодат хиј ин оф корт на дит јаар моет зијн оверледен. Wисцх ис еен ван де виер баннерхеерлијкхеден. Де херен ван Wисцх зуллен ин де лооп ван де Мидделееуwен беруцхт wорден алс роофриддерс. Дезе терм ис wат меркwаардиг, омдат роофтоцхтен туссен де локале херен wел вакер вооркомен. Хет суццес ван де херен ван Wисцх, ниет воор ниетс де "стоутсте" (дапперсте) ван де виер баннерхерен ин хет ријмпје, легт де надрук оп хун милитаире престатиес. Ин 1188 комт Wисцх воор оп еен лијст ван безиттинген ван де грааф Ван Дален; "ин пароцхиа Дотинцхем пропе Wисцхе". Ин 1196 комт Сwедер ван Wисцх воор ондер де "хоминес там либери qуам министериалес" ван де грааф ван Гелре биј хет вредесвердраг туссен Брабант ен Гелре. Сwедер стаат туссен де "либери" ен ис даармее еен вриј ман. Wелк леен хиј ван де грааф хеефт блијфт онбекенд. Ин 1200 wордт Сwедер ин еен Бетлехемсе оорконде геноемд, ног воор де херен ван Динден, Бронцкхорст ен Борцуло.


Од прародитеља до унучад

!-- ТРЕЕ_ИН_ПЕРСОН_ПАГЕ --

Джерельна довідка за населеним пунктом
Остали језици