Степханус II де Wисге б. 1193

Из пројекта Родовид

Особа:373895
Рођени род Wисцх
Пол мушки
Цело име (рођено) Степханус II де Wисге
Родитељи

{{{Персон:373896}}}

Догађаји

1193 Рођење:

Рођење једног детета: {{{Персон:485711}}}

Напомена

Хеер ван Wисцх 1207-1234. Ин 1207 блијкт де "цастелланус" (кастеелхеер) ван Wисцх зицх ин зијн омгевинг алс еен дwингеланд те гедраген. Могелијк гаат хет ом Сwедерс зоон ен опволгер Степханус (ИИ) дие дан "цастелланус" ван Wисцх ис геwорден. Ин дат јаар белет де цастелланус де боерен ван хет гоед Муллинц (биј Хенгело) хун wерк уит те воерен. Хет клоостер Ст. Панталеон ин Кеулен, де безиттер ван Муллинц, ис ниет биј мацхте ом де кастеелхеер тот де орде те роепен. Хет клоостер лост де проблемен оп доор Муллинц аан хет меер набиј гелеген клоостер Бетлехем те верпацхтен ен зо хет проблеем ван де ластиге кастеелхеер аф те сцхуивен. Ин 1254 комт Степханус (ИИ) на зијн доод воор ин еен оорконде, wааруит блијкт дат хиј хет хуис Барло аан зијн доцхтерс хеефт гегевен, зодат зе ин клоостер Асбецк моген интреден. Степханус (ИИ) де Wисге ис волгенс Де Гроот вермоеделијк де вадер ван Дирк I. Стевенс зустер троуwт ин зијн рецонструцтие мет Хендрик I ван Гемен, зодат ер еен науwе верwантсцхап ис мет де херен ван Гемен.


Од прародитеља до унучад

!-- ТРЕЕ_ИН_ПЕРСОН_ПАГЕ --

Остали језици