Гудрод Харалдссон ван Хаитхабу б. 820проц д. јун 885

Из пројекта Родовид

Особа:203621
Рођени род Хаитхабу
Пол мушки
Цело име (рођено) Гудрод Харалдссон ван Хаитхабу
Друга имена Годфриед де Ноорман
Родитељи

{{{Персон:192080}}}

Догађаји

820проц Рођење:

882 Свадба: Бјорнстад, {{{Персон:203622}}}

јун 885 Смрт: Спијк

Напомена

гедоопт ин Маинз, ин аанwезигхеид ван кеизер Лодеwијк

852 верлаат де диенст ван Лодеwијк ен плундерт Фриесланд ен де омгевинг ван де Сцхелде ен де Сеине

855 моет Фриесланд опгевен алс кеизер Лотхар хет аан зијн зоон геефт маар хероверт хет ин хетзелфде јаар ен вестигт зицх ин Дорестад

856 верлиест Рüстринген

882 кријгт делен ван Фриесланд ин леен, алс “дуx”

885 бегинт еен плундертоцхт ин хет Ријнланд ен еист меер безиттинген. Зијн афгезантен wорден доор де конинг овертуигд ом хем те вермоорден wат гебеурт тијденс еен феестмаал биј Спијк ин де Бетуwе. Зиј верwервен зо зијн граафсцхаппен ин Фриесланд.


Од прародитеља до унучад

!-- ТРЕЕ_ИН_ПЕРСОН_ПАГЕ --

Остали језици