Олександр Іванович Тих Ростовський - Индекс потомака

Из пројекта Родовид

Особа:739062
Generation of a large tree takes a lot of resources of our web server. Anonymous users can only see 7 generations of ancestors and 7 - of descendants on the full tree to decrease server loading by search engines. If you wish to see a full tree without registration, add text ?showfulltree=yes directly to the end of URL of this page. Please, don't use direct link to a full tree anywhere else.
11/1 <?> Олександр Іванович Тих Ростовський [Ростовські]

2

21/2 <1> Михайло Олександрович Касатка Ростовський [Ростовські]
Смрт: 1544
Родоначальник рода Касаткиных, они же Касаткины-Ростовские.
32/2 <1> Микита Олександрович Тих Тиша Ростовський [Ростовські]

3

41/3 <2+?> Юрий Михайлович Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
ЛОМЫ. По рукописи Хлебникова, на этом месте находилась военная ставка великого князя Василия Васильевича Темного, во время войны его с князем Василием Шемякой-Косым; сюда-то к великому князю пришли два посланных, князья Юрий Иванович Темкин и Юрий Михайлович Касаткин, с известием, что «совершился лом Шемякиной рати и что великие кара ей бе на Красной горе», – в память чего великий князь и назвал это место «Шемякины-Ломы».
52/3 <2+?> Владимир Михайлович Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
63/3 <2+?> Константин Михайлович Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
74/3 <3> Тихон Микитович Тишко Тишкевич [Тишкевичі]

4

81/4 <4> Василий Юрьевич Большой Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
92/4 <7+?> Лука Тихонович Лют Тишкевич (Биковський) [Тишкевичі]
103/4 <7+?> Іван Олександрович Ян Тищенко Биковський [Биковські]

5

111/5 <9+?+?+?> Северин Лукич? Наливайко [Наливайки]
Рођење: ~ 1560, Корона Польська, Річ Посполита
Смрт: 11 април 1597, Корона Польська, Річ Посполита
132/5 <9+?+?+?> Федір Тихонович Наливайко [Наливайки]
Рођење: Корона Польська, Річ Посполита
Смрт: 5 јануар 1609, Володимир, Руське царство, повішений
Филипп Белоцерковский, брат Федора Наливайко (повешенного во Владимире 5 января 1609 года), упоминается в 1612 году, в полку Петра Велегловского.
123/5 <8> Богдан Терентий Васильевич Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
Был воеводой в Михайлове в 1607 и 1617 гг. и у сбора денег и хлебных припасов в Вологде в 1614 г.

6

151/6 <11> Михайло Семенович Хмель Наливайко [Наливайки]
Рођење: Корона Польська, Річ Посполита
162/6 <11> Гурій Семенович Гурко [Гурки]
Рођење: Корона Польська, Річ Посполита
Смрт: Корона Польська, Річ Посполита
203/6 <11> Василь Семенович Щетин Наливайко [Наливайки]
Рођење: Корона Польська, Річ Посполита
144/6 <12> Осип Терентьевич Касаткина-Ростовская [Касаткины-Ростовские]
175/6 <11> Павло Семенович Плющ Наливайко [Наливайки]
186/6 <11> Семенович Кавун Наливайко [Наливайки]
197/6 <11> Терентій Семенович Терен Терещенко Наливайко [Наливайки]

7

211/7 <15> Євстафій Гаврило Михайлович Голуб [Голуби]
222/7 <14> Лев Осипович Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
Лев Осипович. Стряпчий с 1668 г., стольник с 1680 г.
233/7 <15> Ничипір Михайлович Хмель (Черн) [Хмелі]
244/7 <16> Гурко [Гурки]
255/7 <19> Предок Терещенків Терещенко [Терещенки]
266/7 <20> Щетин [Щетини]

8

331/8 <25> Олександр Терещенко [Терещенки]
Фамилијарно стање: дворянин
272/8 <21> Олефір Євстафійович Черняк Голуб (Стеблівець, Черняк) [Голуби]
Рођење: изм 1540 и 1550
Смрт: 1628
Постать гетьмана Олифера Голуба, незважаючи на широку зацікав-леність науковців добою козаччини, досліджена недостатньо. Відомо, щообирався Голуб на гетьманство тричі: у 1622–23, 1624 та 1626 рр. Першогоразу він отримав булаву від П. Сагайдачного перед самою смертю остан-нього4. Саме Олифера Голуба П. Конашевич-Сагайдачний зробить «шафа-рам» над своїм спадком і подарує йому свій родовий маєток — с. Кона-шівку5. За життя ж П. Сагайдачного Олифер Остапович був полковникомпри гетьмані. Відомо кілька його морських походів та факт дипломатичноголистування з перським шахом Абассом І6.В роки гетьманування О. Голуб відзначився, насамперед, своїми морсь-кими походами до Стамбулу, створенням козацько-кримсько-перської анти-турецької Ліги та козацьким посольством на сейм 1623 р. Як полковник вінбрав участь у повстанні Марка Жмайла (1625 р.) та походах на Крим протитурків. В одному з таких походів, 1628 р., разом з гетьманом М. Дорошенкомвін наклав головою. На момент смерті Олиферу Остаповичу було понад 70 років.

Про сім’ю козацького гетьмана до цього часу нічого не було відомо,окрім згадки в листі від 1622 р. про те, що Голуб є козаком старовинним іані дітей, ані дружини не має7. Між тим, можна припустити, що корес-пондент не мав достеменних відомостей. Народився Голуб, ймовірно, в м. Стеблів, про що може свідчити його козацьке прізвисько «Стеблівець»(саме Стеблів і став гетьманською резиденцією Голуба, аналогічно якКанів — для М. Дорошенка). Батьком гетьмана був Євстафій Голуб, у якого,окрім Олифера, був син Дмитро та донька Єфросинія8. Сам О. Голуб мавсина Зиновія-Богдана9. Про нього до цього часу зберігся переказ в с. Віль-ховець Богуславського р-ну Київської обл., де знаходиться «Олиферів яр»10.Відомо, що Зиновій був шляхтичем, жив в Черкасах та помер до 1625 р.У цьому році у «помяннику» Межигірського монастиря згадується і йогодружина Мотрона та два сини — Мануйло й Пилип11.



Голуб Оліфер Остапович, (Стеблівець-Черняк) (* між 1540 та 1550 роками, Стеблів — † 1628) — козацький гетьман (1622—1623), близький соратник гетьманів Петра Сагайдачного і Михайла Дорошенка. Знав латину, відав діловою перепискою у козаків, зокрема ймовірно саме він листувався з перським шахом Аббасом щодо створення антитурецької коаліції.

Голуб Оліфер Остапович, (Стеблівець-Черняк) (* між 1540 та 1550 роками, Стеблів — † 1628) — український політичний і військовий діяч, гетьман (1622—1623), близький соратник гетьманів Петра Сагайдачного і Михайла Дорошенка. Точна дата народження Оліфера Голуба невідома, проте, народитись гетьман мав між 1540 та 1550 роками. Його батько — Євстафій Голуб, за деякими даними, мав ще сина Дмитра та доньку Єфросинію, але докладніше про це невідомо. Місцем народження майбутнього гетьмана прийнято вважати містечко Стеблів. Саме від цього містечка, він і отримав своє козацьке прізвисько — Стеблівець. Стеблів міг бути і малою Батьківщиною Голуба, козацький ватажок жив там певний час і в цьому місті «осіли» його кровні родичі. На користь цього свідчить і топоніміка краю, що зберегла до цього часу назву — Оліфірів Яр (Вільховецький район). Ймовірно, саме тут збирав свої козацькі загони гетьман. Де здобув освіту Оліфер Остапович, відомості відсутні, але відомо, що він знав і вмів писати латиною. Є відомості про сина гетьмана, який в народних переказах зберігся під патронімом «Олихвірович». Дружина Голуба, ймовірно, померла задовго до 1622 року. Користувався Оліфер Голуб, гербом, що знаний в польській історіографії, як герб «Голуб — ІІІ», але не відомий за зображенням. В останній час герб Гетьмана, в результаті генеалогічних розшуків, було віднайдено.

Перші згадки про Оліфера Голуба в джерелах, відомі під 1615 р., коли він очолював козацький флот у нападах на турецькі землі в Малій Азії. В цьому поході козаки спалили дві пристані турецької столиці — Стамбула. Фактично, бачимо Голуба, вже в ранзі козацької старшини, а про час початку козакування джерела мовчать. Другу звістку про Голуба маємо між 1618 та 1620-ми рр. В цей час козаки вели переговори із перським шахом Абассом І Великим, який піклувався про створення антиосманської ліги. 16 квітня 1620 р., до Ісфагана — перської столиці, прибулі з Польщі вірмени привезли два листи; перший до шаха Абаса від королівської канцелярії, другий від козаків. Козацький лист було написано латиною і відправлено з Варшави. Авторство другого листа безсумнівно належить Оліферу Голубу, проте, цікаво, як підписано лист: «Olivarius de Marcones, P.K.» Певний час дослідники вважали, що під цим псевдонімом криється сам Петро Конашевич, на що звертало увагу абревіатура ПК. Але, цю думку відкинув Я. Дашкевич, який довів, що під підписом приховано ім'я Оліфера Голуба, а абревіатура ПК, ніщо інше, як «Полковник Козацький». Проте, Я. Дашкевич, разом із тим висунув гіпотезу про західноєвропейське походження Голуба, що спростовується геральдичними та генеалогічними матеріалами. Лист Голуба, було направлено до Павла Марії Чіттадіні — генерального вікарія ордену домініканців у Вірменії. В листі, що був власноруч писаний Голубом з Варшави, було передано зміст попереднього листа до Шаха (квітень 1618 р.). Зокрема в ньому йшлося на згоду козаків захопити порт Яні на чорноморському узбережжі і прислати туди козацьке військо; «а (що найважніше) він сам, тобто пан Оліваріус, який писав цього листа, приїхав би вести переговори з персами про головні точки угоди». Як зазначав П'єтра делла Валле, людина що залишила нам ці відомості, де Марконес — «ближче зацікавлений чорноморськими козаками». Докладніші звістки, про подальші офіційні відносини між козаками та Іраном відсутні. Прізвисько, яке використав Оліфер Голуб — Оліваріус де Марконес, справді дивує істориків. Якщо в імені Оліваріус, бачимо латинізовану форму українського Оліфер, то прізвище Марконес лише викликає запитання. Можливо, що Марконес — це латинізована назва якогось з маєтків Голуба. Приставка «de», перед прізвищем, це не тільки ознака шляхетності, а передусім, показник маєтку, яким володіла людина. Так само, як в нашій традиції — це приставка «з». Тож, Голуб, підписався в листі за місцевою шляхетською традицією, використовуючи назву маєтку замість прізвища. Приклади із використанням подібних комбінацій, можемо бачити при досліджені самої родини Голубів: Голуб з Морозович, Голуб з Богат, Михайло з Стебльова.

Ймовірно, що історія із дипломатичною перепискою Голуба, відповідала бажанню тогочасного Гетьмана Петра Сагайдачного. З того факту, що Оліфер Остапович, вів закордонні справи від імені Гетьмана, можна витлумачити, що він був одним із найближчих помічників Сагайдачного. Ця теза надалі знайде своє підтвердження.

"Не смотря на препятствия в выборе Гетманов, иные козаки избрали преемником Сагайдачному Олифера Стеблевца; как он, так и его преемники, Богдан Конга и Жара кончили жизнь свою в безвестности. Последнего заместил Максим Григорьевич, как кажется, преданный Королю. Запорожцы убили его за то, что он удерживал их от морских экспедиций на Турков; потом пустились в ладьях в Черное море, вышли на берег, за одну милю от Константинополя, сожгли несколько селений, и навели ужас не только на десять галер, но и на столицу Турции."

283/8 <21> Дмитро Евстафиевич Голуб [Голубы]
294/8 <21> Евфросиния Евстафиевна Голуб [Голубы]
305/8 <22> Михаил Львович Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские]
316/8 <22> Пётр Львович Касаткин-Ростовский [Касаткины-Ростовские] 327/8 <24> Пилип Гурко [Гурки]
сотник борзнянської сотні в 1649 році
348/8 <23> Афанасій Ничипорович Нечепа Чал(ий?) Хмель (Нечепа) [Хмелі]