София Никитова Дочь Славянская - Индекс потомака

Из пројекта Родовид

Особа:396892
Generation of a large tree takes a lot of resources of our web server. Anonymous users can only see 7 generations of ancestors and 7 - of descendants on the full tree to decrease server loading by search engines. If you wish to see a full tree without registration, add text ?showfulltree=yes directly to the end of URL of this page. Please, don't use direct link to a full tree anywhere else.
11/1 <?> София Никитова Дочь Славянская [Славянские]
Титуле : Августа
Свадба: <1> w Christopher Lekapenos [Lekapene] b. ~ 890 d. август 931, in spring

2

21/2 <1+1> Michael Lekapenos [Lekapenos]
Рођење: 920проц
32/2 <1+1> Мария Христофорова Дочь Лакапин [Лакапены]

3

41/3 <3+2> w Борис II Петров син Кубратович [Кубратовичі]
Рођење: 931
Смрт: 977
52/3 <3+2> Роман Петров син Кубратович [Кубратовичі]
Смрт: 997
Роман — цар Болгарії з 977 до 997 року, з 991 року й до смерті 997 року перебував у Візантійському полоні, однак на батьківщині продовжував вважатись вважатись болгарським царем. Молодший син царя Петра I й цариці Ірини. Останній цар з династії хана Крума.

З 971 до 977 року Роман разом зі своїм старшим братом, болгарським царем Борисом II перебував у візантійському полоні. У цей час Роман був кастрований через бажання імператора Иоанна Цимісхія не допустити продовження династії болгарських царів. 977 року братам удалось втекти, однак на кордоні з Болгарією його брат Борис був прийнятий за візантійського вельможу та вбитий. Роман був визнаний комітопулами як цар і мав цей титул до своєї смерті. Формально Самуїл був при царі Романі воєначальником, але насправді вся реальна влада належала Самуїлу, а цар Роман займався тільки духовним життям.

Іноді Роман брав участь у військових операціях Болгарії. 991 року, під час однієї з битв з військами Василя II Болгаробійці, Роман був узятий в полон, де й перебував до своєї смерті 997 року. Вся повнота влади перейшла до Самуїла. Але під час перебування Романа в полоні Самуїл продовжував вважати Петра царем Болгарії й не претендував на царський титул.