Онук Льва Тугорханова Половец - Индекс потомака

Из пројекта Родовид

Особа:1120855
Generation of a large tree takes a lot of resources of our web server. Anonymous users can only see 7 generations of ancestors and 7 - of descendants on the full tree to decrease server loading by search engines. If you wish to see a full tree without registration, add text ?showfulltree=yes directly to the end of URL of this page. Please, don't use direct link to a full tree anywhere else.
11/1 <?> Онук Льва Тугорханова Половец [Половцы]

2

21/2 <1> Батько Романа Половец [Половцы]

3

31/3 <2> Роман Половец [Половцы]

4

41/4 <3> Ивантий Романович Половец [Половцы]

5

51/5 <4> Юрий Ивантович Половец [Половцы]
Рођење: < 1390
Вступивши на престол, син литовського князя Ольгерда Володимир почав роздавати київські землі своїм васалам. Першим отримав уділ князь Юрій Половець у 1390 році, до його володінь увійшли Рожни, Світильня, Крехаївта Осово. Князь збудував свою резиденцію-двір на пагорбах поблизу Рож-нів і прибрав ім'я князя Половця-Рожиновського. До того часу належать і пер-ші писемні згадки про Рожни, Світильню, Літки.

Після смерті Вітовта у 1430 році на Київщині поширився визвольний рух,спрямований на відновлення влади старих князівських родів. Щоб заспокоїти народ, Литва у 1440 році відновлює Київське князівство на чолі з князем Олельком, сином Володимира Ольгердовича. Він підтверджує право на володіння землями Броварщини князів Половців. Але після смерті князя Семена Олельковича у 1470 році Київське князівство назажди припинило своє існування, а у 1471 році утворене Київське воєводство.

Протягом наступних століть за землі Броварщини точиться майже постійна боротьба, вони переходять від одних господарів до інших.

"Що цікаво, у 1568 р. родина руських князів Половців-Рожиновських отримала від коронної канцелярії офіційну копію грамоти за 1390 рік, яку тоді видав Юрію Івановичу Половцю зі Сквири тодішній київський литовський князь Володимир Ольгердович. В ній доводилося його правову дідичину і право на уділ, «его предсковский Сквирский, яко предки его Тугоріхан, Карыман и иные по них держали на Роси, по Роставице и Каменице, который звано Сквира, а тераз Поветшизна, по предках зе вшисткими иными пожитечными местами: Сквира, Ягнятин, Трилесы, Фущово(Хвастов) и иными…». Ця дата з цього документу за встановленими науковими правилами і вважається датою заснування Фастова та Триліс. Але самому князю не вдалося протриматися при владі, бо коли у 1392–1394 рр. прийшов до влади у Великому князівстві Литовському князь Вітовт, він ліквідував удільний устрій підлеглих руських земель та позбавив влади над Київщиною Володимира Ольгердовича внаслідок своїх «усмирітельних» походів. Але частково цей статус за київськими землями поновиться вже за наступних литовських князів, бо їм доводилося шукати підтримки у спільній обороні від татарських набігів. Так, у липні 1416 року, як свідчать літописи, Фастівщиною пройшлися полчища хана Ногайської Орди Едигея, які розорили Київ та більшість поселень на південь від нього."

6

61/6 <5> Михайло Юрьевич Половец [Половцы]
Михаил Половец, кн. из Сквиры Рожиновский, 1440-54.

7

71/7 <6> N. Половец-Рожиновский [Рожиновские] 82/7 <6> N. Михайлович Половець [Половцы]

8

91/8 <7+1> Яков/Яцко/ Рожиновский [Рожиновские]
Титуле : князь из Сквиры Рожиновский, 1516-36
Смрт: 1536
Яцько Половец кн. из Сквиры Рожиновский, 1516-36, ум.1536.

Ксения.

102/8 <8> Онук Михайла Половец [Половцы]
Джерельна довідка за населеним пунктом