Лев III Ісавр b. ~ 680 d. 18 јун 741

Из пројекта Родовид

Особа:473401
Рођени род Исаврийские
Пол мушки
Цело име (рођено) Лев III Ісавр
Вики-страница wikipedia:uk:Лев III Ісавр
[1]

Догађаји

~ 680 Рођење:

Рођење једног детета: Космо Исаврийская [Исаврийские]

Рођење једног детета: Ирина Исаврийская [Исаврийские]

Свадба: w Maria ? (Épouse de Léon III l'Isaurien) [?] b. 700проц

јул 718 Рођење једног детета: Konstantine V [Isaurian] b. јул 718 d. 14 септембар 775

720проц Рођење једног детета: w Anna - (Épouse d'Artabasdos) [Isaurien] b. 720проц

18 јун 741 Смрт:

Напомена

Лев III (грец. Λέων Γ′ ὁ Ἰσαυρóς, * бл. 675 у Германікея; † 18 червня 741 року) — імператор Візантії з 717 по 741 роки. Засновник Сирійської династії, яку часто неправильно називають ісаврійською.

Лев III народився бл. 680 в Германікеї (місто в Коммагені). Прізвище Ісавр отримав у істориків через помилку хроністів. Анастасій II (713—716) надав йому титул патриція і призначив його правителем області в Малій Азії. Коли військами був проголошений імператором Феодосій III, Лев Ісавр відмовився визнати його і підняв повстання. Феодосій довго не противився і відрікся від престолу, отримавши обіцянку, що залишиться неушкодженим. У березні 717 р. Лев Ісавр переймає владу і енергійно прийнявся за оборону імперії від арабів, які вже давно захопили Сирію і наступали на Малу Азію.

У перший рік правління Лева ІІ почався другий похід арабів на Візантію. Брат Дамаського халіфа Сулеймана, Маслама переправився через Дарданели і рушив до Константинополя з сухопутним військом, щоб покарати Лева за невиплачену данину. У той же час з Єгипту та Сирії приплив і арабський флот та почалася облога Константинополя, що тривала цілий рік (до серпня 718 р.) і скінчилася невдачею для арабів. Завдяки «грецькому вогню» та допомозі болгарського хана Тервела, Лев ІІІ розгромив сухопутні війська ворога. Але боротьба з арабами тривала весь час правління і арабські війска часто нападали на на азіатські володіння Візантії. Леву вдалося перемогти одну з арабських армій у 739 р. битві біля Акроніона. У 732 році заключив союз з хазарами. Найважливішим досягненням Лева Ісавра у внутрішній політиці було успішне придушення двох спроб у 718 та 727 роках узурпації влади — правителем Сицилії Сергієм і екс-імператором Анастасієм.

За правління Лева істотно змінився устрій імперії. При ньому істотно розвинулося візантійське право. З'явився перший по-справжньому візантійський, але разом з тим що зберігає елементи римського права, законодавчий документ який отримав назву «Еклог» (Вибір). Лев Ісавр вважав, що поклоніння священним зображенням є поклоніння ідолам, саме в епоху його правління почався період іконоборства, за часів якого було знищено величезну кількість фресок і мозаїк. Цей період почався після відносно успішного хрещення євреїв та монтаністів у 722 році. Відносно причин, що породили іконоборство не знайдено однозначної відповіді. Багато віруючих і монахів втікало від переслідувань до Риму, що викликало напругу між імператором і папами римськими Григорієм II та Григорієм III. Григорій II навіть відлучив Лева Ісавра від церкви.

У 720 Лев III призначає свого сина Констянтина співімператором, що поклало початок новій династії і стабілізації імперії на наступні 80 років.

Імператор Лев III Ісавр помирає у червні 741 року від едеми.

Шаблон:Citer Wikipédia

Извори

  1. - Wikipédia

Од прародитеља до унучад

 
== 1 ==
== 1 ==
Деца
Артабаст Фока
Рођење: 720проц, Римское царство
Титуле : Армениякон, Римское царство, стратиг
Anna - (Épouse d'Artabasdos)
Рођење: 720проц
Деца
Унучад
Ирина Сарантапехена (Афинская, Афинянка)
Рођење: ~ 752, Афины, Византийская империя
Свадба: Лев IV Хозар
Смрт: 9 август 803, Византийская империя, о. Лесбос
Сахрана: Константинополь, Византийская империя, Церковь Апостолов
Никита Фока
Рођење: 740проц, Римское царство
Анфуса Омонийская
Рођење: 757, Константинополь, Византийская империя
Смрт: 809, Константинополь, Византийская империя
Унучад

Остали језици